SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Automechanici z Lidické patří mezi elitu!

Dne 17. února 2020 naše škola uspořádala regionální kolo celostátní odborné soutěže Autoopravář junior 2020, a to v kategorii Automechanik. Jednalo se o největší soutěž žáků autooborů, které se zúčastnilo 14 soutěžících z dvanácti škol Moravskoslezské­ho kraje.

Úkolem soutěžících bylo co nejlépe zvládnout 8 praktických a 10 poznávacích úloh a vyřešit vědomostní test.

Naši školu reprezentovali Robert Streit a Rostislav Wanecki, žáci 3. ročníku oboru Mechanik opravář motorových vozidel.

V silné konkurenci se našim borcům podařilo získat stříbrnou a bronzovou medaili.

Po závěrečném hodnocení stáli na stupních vítězů:

1. místo Aleš Kubala, Vítkovická SPŠ, Ostrava – Hrabůvka
2. místo Rostislav Wanecki, SŠTO, Havířov
3. místo Robert Streit, SŠTO, Havířov

Aleš Kubala a náš Rostislav Wanecki postupují do finále soutěže, které se koná 14. – 16. dubna 2020 v Servis Training Center ŠKODA AUTO a.s., Kosmonosy.

Soutěž byla náročná z hlediska organizace, protože se na ní podílelo 29 pedagogických pracovníků a odborníků z praxe. Finančně nákladné bylo zajištění cvičných modelů a cen pro soutěžící.Soutěž podpořil zajímavými cenami v celkové hodnotě 40 000,– Kč náš dlouholetý partner Auto Kelly a.s.

Zvláštní poděkování patří panu Františku Hodinkovi ze společnosti KARIREAL a.s., který je uznávaným odborníkem z praxe, jenž se zhostil funkce supervizora soutěže a dohlížel na odbornou stránku soutěže.

Oběma našim borcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Soutěž realizována s finanční spoluúčastí Moravskoslezské­ho kraje.

Ing. Igor Třaska, zástupce ředitele pro PV

Reportáž TV POLAR – soutěž Autoopravář junior 2020