SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Jedinečná podívaná – Motosalon Brno 2020

Dne 5. března 2020 se žáci Motorkářského kroužku SŠTO zúčastnili výstavy Motosalon Brno 2020, která je největší oborovou prezentací tohoto druhu ve střední Evropě. Na výstavě prezentovalo své výrobky několik set vystavovatelů a firem z celého světa.

Nejznámější obchodní značky zde byly zastoupeny desítkami zajímavých modelů různých kategorií a rovněž i nejaktuálnějšími novinkami. Návštěvníci si mohli vyzkoušet ovládání motocyklů a čtyřkolek a názorně se seznámit s jejich technickými parametry a mnohdy unikátním technickým řešením.

Kromě výstavy motocyklů probíhalo na výstavišti i několik motorshow, ve kterých špičkoví jezdci předváděli akrobacii na motocyklech a čtyřkolkách. V obou hlavních výstavních pavilónech bylo možné si zakoupit příslušenství k motocyklům, náhradní díly, módní doplňky, zajímavé rekvizity atd.

Samostaný stánek měla např. i Policie ČR, která zde vystavovala současně používané motocykly a zároveň i prováděla bezpečnostně preventivní akci.

Oficiálního zahájení se zúčastnili zástupci vlády, novináři, odborníci a někteří známí herci – motorkáři, se kterými proběhla krátká beseda.

Všichni milovníci rychlých kol ze SŠTO si Motosalón v Brně řádně užili a odvezli si z něj řadu nezapomenutelných zážitků.

Mgr.Josef Grochovský, učitel odborných předmětů