SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Krajské kolo soutěže CTI, Učeň Instalatér 2020

Dne 28. ledna 2020 jsme se zúčastnili krajského kola soutěže CTI oboru instalatér, které pořádala Střední škola řemesel ve Frýdku – Místku. Soutěže se zúčastnilo šest středních škol Moravskoslezského kraje. Komisaři soutěže byli pedagogičtí pracovníci ze Střední školy polytechnická Brno, Jílová, p. o.

Soutěž zahájil prezident Cechu instalatérů pan Bohuslav Hamrozi.

Po rozlosování startovních čísel, byla žákům přidělena jednotlivá stanoviště, na kterých plnili zadané úkoly. Soutěž měla teoretickou část obsahující otázky z instalace vody a kanalizace, vytápění a BOZP. Na praktických stanovištích žáci dopojovali umyvadlo s pákovou baterií s táhlem, sifonem.

Na druhém panelu osazovali keramickou WC mísu s připojením odpadního potrubí a ovládacího tlačítka, včetně izolační podložky. Následovalo ohýbání, pájení měděného potrubí a bylo zakončeno lisováním tvarovek.

Dalším krokem bylo svařování plastového potrubí a tvarovek z PP-R. Na třetím stanovišti následovalo nahřívání, ohýbání a svařování ocelového potrubí. Všechny tyto tři sestavy se natlakovaly a následně se odzkoušela těsnost všech spojů.

Posledním úkonem bylo namontování pákové baterie na sestavu z CU a PP-R. Náš žák Jan Krchňavý, obsadil 8. místo a Jan Bocek 4. místo v rámci individuálních dovedností.

V družstvech jsme se umístili na 4. místě.

Hlavním sponzorem soutěže byla firma GCE zabývající se svařovací technikou, která darovala soutěžícím hodnotné dary. Našim soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Slavomír Zupko, učitel odborného výcviku