SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Naši karosáři jedou sedm let na vítězné vlně

Série vítězství našich žáků v oborové soutěži Karosář junior začala v březnu 2014 a pokračovala až do letošního roku, kdy po sedmé za sebou zvítězil žák naší školy. Naši karosáři byli vždy dobře připraveni, což dokazuje i letošní výsledek – náskok 82 bodů před druhým soutěžícím v pořadí.

Regionální kolo soutěže Karosář junior proběhlo dne 27. 2. 2020 v prostorách pořadatelské školy, kterou byla Vyšší odborná škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Kopřivnice, příspěvková organizace.

Naši školu reprezentoval vítěz školního kola David Machaczek. Jedná se o žáka 3. ročníku oboru 23–55-H/02 Karosář, který projevuje zájem o studium a získané teoretické znalosti je schopen kreativně využívat při řešení praktických úkolů.

Soutěž byla rozdělena do tří částí. První část ověřila pomocí testu teoretické znalosti. Druhá část byla zaměřena na orientaci žáků v oblasti karosářského nářadí, měření, svařování, elektrických součástek a metodách spojování dílů.

Ve třetí části soutěže se jednalo o praktické splnění zadaných úkolů, které prověřily zručnost soutěžících. Stanoviště byla zajímavá a jejich náplní byla oprava plastových dílů, svařování, oprava dveří a montáž povrchových dílů karosérie.

Žák naší školy se umístil na 1. místě. Tímto vítězstvím si zajistil postup do celostátního kola, které se bude konat v termínu 14. – 16. dubna 2020 v prostorách Service Training Center ŠKODA AUTO a.s., Kosmonosy a Servisního centra ŠKODA AUTO a.s., Kosmonosy.

Děkujeme Davidu Machaczkovi za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Libor Dalihod, učitel odborného výcviku