SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Naši maturanti oboru TZB na Veletrhu Aquatherm Praha

Na pražském výstavišti PVA EXPO PRAHA se opět po dvou letech uskutečnil 22. ročník největšího mezinárodního veletrhu zaměřeného především na vytápění, vzduchotechniku, klimatizační, regulační a ekologickou techniku.

Jedná se o nejkomplexnější a nejucelenější přehlídku oboru technická zařízení budov, dále jen TZB, kde své produkty představilo více jak 200 vystavovatelů z více jak 10 zemí. Naši žáci čtvrtého ročníku oboru TZB byli pochopitelně u toho.

V rámci doprovodného programu veletrhu absolvovali hned několik zajímavých odborných přednášek. Přednášky se týkaly aktuálních témat, jako je novela energetického zákona, obnovitelné zdroje energie, větrání škol, retrofit, GDPR, BIM a další:

  1. Nová zelená úsporám,
  2. Dešťovka
  3. Kotlíkové dotace, vč. aktuálních informací k těmto třem nejznámějším dotačním programům Ministerstva životního prostředí, které mohou ušetřit až stovky tisíc korun.

Při příležitosti konání veletrhu Aquatherm Praha naši maturanti oboru TZB získali mnoho zajímavých informací týkajících se nejen jejich studijního oboru, ale zároveň dostali několik pracovních nabídek od vystavujících fi­rem.

Vzhledem k tomu, že je na trhu práce velká poptávka po absolventech oboru TZB, tak z dlouhodobého horizontu, se jedná o obor velmi perspektivní.

Mgr. Sylva Kyselová