SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Odborná exkurze ve firmě Gascontrol

Dne 13. září 2019 navštívili naši žáci oboru Instalatér místní společnost GASCONTROL, předního výrobce a dodavatele technologií a výrobků pro plynárenství a energetiku.Celým závodem nás provázel pan Adam Kujava.

Ve venkovním prostoru jsme si prohlédli sila na plastový granulát, ze kterého se vyrábí potrubí. Granulát ze sila poté sacím potrubím putuje do násypníku a následně již přímo do extruderu, ve kterém se dále granule plastifikují při teplotě 250°C.

Při naší odborné exkurzi jsme zhlédli i výrobní stolici, na které se potrubí vyrábí, dále pak chladí, opatří potiskem a zkrátí na požadovanou velikost.

V laboratoři nám předvedli nejen zkušební kontrolní vzorky odebrané z potrubí, ale také ukázali, jak probíhají zátěžové testy pro určení kvality výrobků. V dalších halách jsme se seznámili s výrobou plastových desek a širokým sortimentem plastových trubek.

Exkurze byla pro žáky velmi přínosná, jelikož si přímo u výrobce prohlédli novinky z oboru a byli přítomni celému výrobnímu procesu plastového potrubí.

Mgr. Slavomír Zupko, učitel odborného výcviku