SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Řemeslo SKILL 2019 – Poctivé řemeslo má stále zelenou

Ve dnech 17. – 19. září 2019 se ve Vysokém Mýtě uskutečnil 9. ročník soutěže Řemeslo SKILL 2019. Soutěžilo se v centru města na náměstí Přemysla Otakara. Praktickou část prováděli žáci oborů Zedník, Obkladač, Instalatér, Montér suchých staveb a Truhlář.

Za naši školu se soutěže v kategorii Obkladač zúčastnili žáci 3. ročníku oboru Zedník-Obkladač, a to Lukáš Burkot a Patrik Madecký.

Měli za soutěžní úkol obložit stavbu systému YTONG z vnitřní strany nosné zdi a příčky, a to včetně čelní hrany a šikmého čela. Obklad byl tvořen obkladačkami 298×598 mm a mozaikou 48×48 mm. Šikmé čelo bylo provedeno kamenickým rohem tzv. jolly hranou.

Naši žáci v soutěži vybojovali čestné čtvrté místo.

Děkujeme jim za reprezentaci školy.

Miroslav Fic, učitel odborného výcviku