SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Ti nejlepší ze středních škol oceněni za své mimořádné výsledky

Výjimečně nadaní žáci středních škol převzali za své úspěchy a skvělé výsledky z rukou představitelů našeho kraje prestižní ocenění. Toto poděkování obdrželi za reprezentaci kraje v soutěžích, na olympiádách a za své mimořádné aktivity. Náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny a další krajští zastupitelé jim předali dárky a peněžní poukázky.

Ceny mají nejúspěšnějším žákům a týmům středních škol poděkovat za vzornou reprezentaci našeho regionu a také je motivovat do budoucna. Všichni ocenění dosáhli mimořádných úspěchů nejen v pestré škále přírodovědných, technických a humanitních oborů, ale také v sektoru služeb, řemesel a ekonomiky. Výjimeční byli rovněž ve sportovních a uměleckých činnostech nebo se významně zapojili do aktivit v oblasti společenské odpovědnosti.

„Je skvělé, že máme v regionu tolik talentovaných středoškoláků, kteří si ocenění zaslouží. Kraj už na tyto mladé naděje upozorňuje 18. rokem. Na krajském úřadě se letos sešli středoškoláci ze všech koutů kraje. Kromě Ostravy přijeli i z Opavy, Českého Těšína, Vítkova, Třince, Krnova, Karviné nebo například z Havířova,“ zdůraznil ve svém proslovu náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny, který nadaným žákům pogratuloval.

Ocenění získali kromě certifikátu, květinových darů a symbolické keramické plastiky, také finanční poukázku – jednotlivci v hodnotě 3 a půl tisíce korun, týmy 6 tisíc korun.

Mezi 24 oceněnými byla i naše Denisa Rakovská, která reprezentovala Moravskoslezský kraj ve finále soutěže Autoopravář junior 2019 v kategorii Karosář. Slečna Denisa se prosadila v doméně chlapeckých oborů a navzdory tvrdé konkurenci obsadila krásné druhé místo.

Děkujeme Denise za vzornou reprezentaci školy a přejeme ji hodně úspěchů v profesním i osobním životě.

Mgr. Renáta Ságlová, zástupce ředitele