SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Týden se stážisty programu Edison

V letošním roce se programu Edison zúčastnilo sedm stážistů: Hosking z Číny, Tiffany a Salsabila z Indonésie, Cristine z Ukrajiny, Elfi a Énés z Turecka a Clement z Tchaj-wanu.

Jejich náročný program začal hned v pondělí ráno uvítáním u ředitele naší školy Mgr. Jaroslava Knoppa, MBA, pokračoval prohlídkou školy, prezentacemi jejich zemí v aule školy, prací v hodinách angličtiny a prohlídkou města.

V úterý dopoledne se stážisti opět podívali do hodin angličtiny a odpoledne odjeli do havířovského Klubu seniorů, kde o svých zemích besedovali s havířovskou nejstarší generací.

Středu strávili naši hosté soutěží dovedností se Základní školou Albrechtice a odpoledne pokračoval jejich program setkáním s Mgr. Janou Feberovou, náměstkyní Primátora našeho města. Zde si prohlédli kanceláře primátora, zasedací místnost a shlédli film o historii města.

Čtvrtý den svého pobytu věnovali vyučovacím hodinám angličtiny a odpoledne soutěži „Welcome to the Czech Republic“. Večerní program byl ve znamení Bowlingu s našimi žáky.

A najednou tady byl pátek a s ním i čas loučení s naší školou.

Jménem všech stážistů děkuji všem, kdo se na jejich programu podíleli a strávili s nimi příjemné chvíle.

PaedDr. Dagmar Fárková