SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Den bezpečnějšího internetu

Naše škola se připojuje k akci Safer Internet Day (SID), která je jedním z projektů sdružení Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI). Tuto aktivitu pak organizuje ve spolupráci s mezinárodní sítí Insafe (http://www.saferinternetday.org/) na podporu bezpečnějšího a odpovědnějšího využívání on-line technologií, a to zejména u dětí a mladých lidí.

Letošní Den bezpečnějšího internetu 2017 se bude konat nejen v úterý 7. 2. 2017, ale i po celý měsíc únor a jeho hlavní téma je: „Chraň svá data, chráníš tím sebe a své blízké“.

Naše škola se připojuje k akci přednáškami v hodinách předmětu Informační technologie, kde je probírána problematika ochrany osobních dat a s ní související ochrana osobního prostoru na internetu. Stále častěji se totiž setkáváme s případy, kdy především mladí uživatelé internetu berou šíření svých osobních údajů na lehkou váhu, vůbec se o ně nestarají a je jim naprosto lhostejné, kde se objevují jejich fotografie či videa.

Dalším cílem je seznámit studenty s pravidly ochrany osobních dat, tzn. jak pracovat s hesly a jak si je chránit, jaké informace je a není vhodné sdílet na sociálních sítích, komu a jaké informace mohou sdělovat a na co si mají dávat největší pozor při internetové komunikaci.

Za komisi IT Ing. Květuše Konešovázpět na „Školení John Guest“pokračujte na „Den řemesel v Orlové“