SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Dva týdny angličtiny s rodilými mluvčími

Naši školu navštívila v uplynulých dnech skupina čtyřiceti amerických univerzitních studentů se svými pedagogy, aby u nás vyučovali angličtinu. A jak se k nám dostali? Tento semestr cestují kolem světa, poznávají různé země a kultury, pracují v různých charitativních organizacích a vyučují anglickou konverzaci. V odpoledních hodinách se potom učí tak, jako by se učili i doma, v Kalifornii, na „Concordia University“ ve městě Irwine.

Česká republika je v pořadí pátá země, kterou na své letošní cestě navštívili. Jejich putování začalo počátkem srpna v Japonsku, pokračovalo přes Čínu do Indie a Řecka. Z naší vlasti odletí skupina do Velké Británie, potom bude pokračovat do Afriky a Latinské Ameriky, kde v Kostarice svou cestu ukončí.

V každé zemi studenti pobývají dva týdny, rozdělí se do skupin, ve kterých potom pracují. Naše škola poskytla celé skupině zázemí v podobě ubytování, prostor pro výuku a stravování. Jedna ze skupin – šest studentů a dva pedagogové  – vyučovala konverzaci v naší škole, navštívila havířovský Klub seniorů a zúčastnila se Dne s partnerskou polskou školou  – soutěže ve všeobecných vědomostech smíšených týmů českých, polských a amerických studentů, řešení kvízů a komunikativních situací – to vše, samozřejmě, v angličtině.

Jejich pobyt zde poskytl našim žákům možnost komunikovat s rodilými mluvčími, poznat kulturu jejich země a navázat cenná přátelství.

PaedDr. Dagmar Fárkovázpět na „Objevování světa s americkými univerzitními studenty“pokračujte na „Krajská sbírka potravinové pomoci 2016“