SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Havířovští instalatéři drží vysoko laťku kvality

Instalatéři ze SŠTO Havířov – Šumbark, Lidická mají za sebou státní závěrečné zkoušky. A nutno dodat, že s vynikajícími výsledky. Z devíti čerstvých absolventů jich šest prospělo s vyznamenáním. Za tímto úspěchem se skrývá mnoho práce a trpělivosti pedagogů, kteří se snaží u svých žáků různými formami zvyšovat zájem o obor a zprostředkovat jim ty nejnovější technické informace, a to například i prostřednictvím odborných přednášek renomovaných firem a návštěv veletrhů.

Když tito žáci před třemi lety nastoupili do prvního ročníku, většinou ani vůbec netušili, jak jejich cesta k výučnímu listu bude náročná. Na praxi trénovali zručnost, pohotovost, kreativitu při řešení typových i nestandardních situací, v teorii pak především čtení technické dokumentace, vypracovávání technických návrhů a znalost norem a materiálů. U závěrečných zkoušek je totiž zapotřebí zvládnout obojí. Protože na naší škole se vykonávají zkoušky dle jednotného zadání, je možno porovnávat výsledky našich žáků s výsledky na jiných školách. A Havířovští i v celostátním průměru bodovali.

Požadavky zaměstnavatelů stále rostou. Naší vzdělávací prioritou se proto staly kvalitní technické znalosti absolventů a rozvoj jejich praktických dovedností, které vytvářejí ty nejlepší předpoklady k úspěšnému uplatnění absolventů na pracovním trhu.

Ústní část závěrečné zkoušky našich instalatérů navštívil zástupce zřizovatele školy, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje PaedDr. Libor Lenčo. Ten ocenil nejen velmi kvalitní výkony zkoušených žáků, ale také organizaci a samotný průběh závěrečných zkoušek. Věříme, že i v příštím roce u nás nastartují svou úspěšnou kariéru další mladí řemeslníci.zpět na „Projektový den Finančně gramotná škola“pokračujte na „Sportovní kroužky“