SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Junior Inovátor

Dne 4. 10. 2016 se v Planetáriu VŠB TU Ostrava uskutečnilo slavnostní vyhlášení soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje 2016 – kategorie Junior Inovátor.

Soutěžilo se ve třech kategoriích – základní, střední a vysoké školy. V soutěži se hodnotila originalita a realizovatelnost projektu. Naše škola se do soutěže přihlásila s prací zaměřenou na alternativní pohony motorových vozidel, kterou vytvořil student třetího ročníku oboru Autotronik Adam Schindler.

Během slavnostního aktu jsme se také setkali s Bc. Kristýnou Kutiovou, naší bývalou absolventkou oboru Silniční doprava a dnes studentkou VŠB TU Ostrava, která je rovněž členkou konstrukčního týmu Formula Student a Škoda Mladá Boleslav. Jsme velice rádi, že jsme ji mohli osobně pozvat k nám na školu a sjednat s ní zde výukové prezentace.

Ing. Radim Miksa, učitel odborných předmětůzpět na „Prezident HK ČR Dlouhý ocenil nejlepší absolventy technických oborů na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně“pokračujte na „Finále SUSO v Praze“