SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Klempíř 2017

XI. ročníku „MORAVSKÉHO KOLA“ soutěže odborných dovedností oboru Klempíř se naše škola zúčastnila ve Vyškově dne 22.2.2017. Sou­těžila družstva ze sedmi škol. Každé soutěžní družstvo tvořili vždy dva žáci II. nebo III. ročníků.

Naši školu reprezentoval Libor Tekelík (II.ročník) a Filip Němčík (I.ročník). Úvod začal teoretickou částí, kde si žáci ze sta otázek z oboru klempíř a z bezpečnosti práce vylosovali dvacet. Praktickou část soutěže tvořila výroba a montáž oplechování komína v ploše střechy. Jednalo se konkrétně o výrobu a montáž oplechování ventilačního potrubí z plastu Ø 110 mm vyvedeného z půdního prostoru nad střechu.

Na kvalitu, odborné provedení práce a celkovou zdatnost soutěžících dohlíželi čtyři hodnotitelé, zástupci Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR. Přestože některé podmínky soutěže byly upřesněny až na místě a konkurence byla silná, zhostili se naši žáci soutěže se ctí.

Naše mladé družstvo se umístilo na skvělém 4. místě.

Rastislav Zupko, učitel odborného výcvikuzpět na „Autoopravář Junior 2017“pokračujte na „Základní školy soutěžily anglicky“