SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Navštívily nás děti z mateřské školky

Zkusit si opravdovou práci těch „velkých“ a být na chvíli tesařem, bagristou nebo zedníkem – tak to je pro mnohé malé chlapce splněný životní sen. Ten se některým z nich dne 31. března 2017 opravdu vyplnil, když naši školu navštívily děti z MŠ na ulici Čelakovského v Havířově- Podlesí.

V rámci exkurze, kterou zorganizoval úsek praktického vyučování, se děti podívaly do našeho výukového střediska zedníků a obkladačů a zkusili si zde vytvořit zajímavou mozaiku z kachliček. Pod odborným dohledem našich mistrů řemesla obkládali dlaždicemi i cvičnou stěnu.

Dále se mohly podívat do naší truhlářské dílny. Rozzářené oči, nadšení a neskutečný obdiv – ty sklidili naši tesaři při práci se stroji. Také klempířská dílna zabodovala. Děti se zatajeným dechem sledovaly, jak se z kousku plechu stane báječná píšťalka.

Pro naše malé doslova adrenalinovým zážitkem pak byla jízda na bagru, kterou si při pěkném počasí užily na dvoře naší školy. Jak byli naši návštěvníci spokojeni, to vyjádřila jejich paní učitelka v e-mailu:

Pane Třasko,

děkujeme Vám za nádhernou exkurzi a zážitky, které u vás mohly naše děti zažít. Moc si vážíme možnosti navštívit vaši školu a vidět na vlastní oči práci v dílnách.

Posílám pár fotek z akce. Bylo to super.

Uršula Kuliková, MŠ Čelakovského, Havířov

Věříme, že jsme udělali dětem radost a že si od nás odnesly mnoho pozoruhodných zážitků. Tímto je k nám opětovně zveme na prohlídku dalších zajímavých prostor našeho areálu.zpět na „Matematický KLOKAN 2017“pokračujte na „Soutěž CI Olomouc 2017“