SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Objevování světa s americkými univerzitními studenty

V úterý 11. října se v Aule naší školy konalo dopoledne nazvané „Objevování světa s americkými univerzitními studenty“. A proč právě tento název? Skupina studentů kalifornské „Concordia University“ byla v uplynulých dvou týdnech hostem naší školy. A protože tito studenti jsou právě uprostřed svého „cestovatelského semestru“, který začal v létě v Asii a skončí v zimě ve Střední Americe, objevovali jsme svět také.

Nemohli jsme sice cestovat tak jako oni – tedy doopravdy, ale i tak jsme si toto dopoledne užili. Vytvořili jsme z žáků naší školy, žáků partnerské školy Jana III Sobieskiego z polského města Jastrzębie-Zdroj a studentů kalifornské univerzity devět smíšených týmů, které se utkaly ve třech soutěžních disciplínách – kvízu všeobecných znalostí o světě, rozhovorech na zadané téma a vysvětlování a hádání slov – to vše, samozřejmě, v angličtině.

Žáci obou středních škol i američtí vysokoškoláci si zasoutěžili opravdu s chutí. Celé dopoledne bylo moderováno dalším rodilým mluvčím – Benjaminem D. Helge, který v naší škole už třetí rok vyučuje anglickou konverzaci.

A výsledek? Všechny týmy si vedly velice dobře, žáci si procvičili angličtinu a všichni se dobře bavili. To, že celou soutěž vyhrál velmi těsně Tým 1, vlastně ani nebylo důležité. To opravdu podstatné byla dobrá nálada všech zúčastněných. I přesto, ale, vítěznému týmu srdečně blahopřejeme.

PaedDr. Dagmar Fárková

Projekt finančně podporován statutárním městem Havířov.zpět na „University Americans Teach English in Havirov Schools“pokračujte na „Dva týdny angličtiny s rodilými mluvčími “