SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Obkladačská naděje

Ve dnech 4. a 5. dubna 2017 proběhl 12. ročník mistrovství žáků středních škol v dovednostech a zručnosti – Obkladačská naděje. Soutěže se zúčastnilo celkem 11 středních škol, přičemž pořádající škola měla v soutěži zastoupení dvou týmů.

Soutěž byla rozdělena na dvě části. Teoretická část proběhla formou písemného testu. Praktická část soutěže spočívala v obložení obkladu a v položení dlažby na sádrokartonovou konstrukci dle výkresové předlohy.

Jako člen hodnotící komise byl losem vybrán i náš učitel odborného výcviku Rudolf Josefus, který po celou dobu soutěže spolu s dalšími dvěma členy jednotlivé úkony hodnotil.

Musím objektivně přiznat, že byl vidět velký rozdíl mezi soutěžícími. Naše škola si po celou dobu soutěže vedla velice dobře, stále jsme se pohybovali na medailových pozicích. Bohužel v závěru žáci nezvládli tlak soutěže – nepovedlo se jim položení dlažby.

I přes toto zaváhání jsme obsadili pěkné čtvrté místo, což je v konkurenci 12 týmů vynikající umístění.

Jiří Mencner a Martin Vlček se v náročné konkurenci rozhodně neztratili. Naopak ukázali, že naši obkladači patří k nejlepším v republice.

Gratulujeme k hezkému umístění.

Rudolf Josefus, učitel odborného výcvikuzpět na „Technické novinky firem Systherm a Hilti u nás“pokračujte na „Projektový den 2017“