SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Prezentace fy Geberit

Dne 4. 11. 2016 se v prostorách studovny naší školy uskutečnila prezentace firmy Geberit, kterou představil zástupce firmy pan Soukup.

Geberit je švýcarská firma, která jako první uvedla na trh podomítkovou splachovací nádržku. V současné době je špičkovou společností, která je mimo jiné zaměřena na výrobu předstěnových WC nádrží – a to ať již zazdívacích či v rámu.

Odpadní dopojovací i ležaté potrubí používá výhradně z plastového PE materiálu, jenž se svařuje natupo nebo který lze svařit elektrotvarovkou. Zabývá se také lisováním měděného, nerezového a uhlíko-ocelového potrubí. Ve své nabídce má taktéž zápachové uzávěrky, pisoáry, sprchy, vany, keramiku značky KOLO a KERAMAG, tlačítka splachování a jiné výrobky.

Přednášky se zúčastnili žáci oboru instalatér II. a III. ročníku. Pan Soukup žákům názorně vysvětlil a ukázal lisování hrdel, montáž a demontáž všech prvků, jež se nacházejí v podomítkovém modulu, včetně splachovacího tlačítka s ventilátorem a filtrem pohlcujícím zápach.

Žáci, kteří pozorně sledovali skládání a rozebírání modulu, si jednotlivé postupy mohli sami vyzkoušet. Za své snažení pak byli následně odměněni reklamními tričky, metry a propiskami.

S panem Soukupem jsme se na závěr dohodli, že ke konci školního roku uskutečníme specializované školení pro instalatéry III. ročníku, které bude opatřeno certifikátem.

Mgr. Slavomír Zupkozpět na „Poděkování za příspěvek do potravinové sbírky“pokračujte na „SLOVARM člen skupiny Energy Group“