SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Prezident HK ČR Dlouhý ocenil nejlepší absolventy technických oborů na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně

Nejlepší absolventi technických studijních oborů obdrželi ocenění z rukou prezidenta Hospodářské komory České republiky Vladimíra Dlouhého. Již jedenadvacátý ročník udílení diplomů se uskutečnil v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

Mezi 118 oceněnými bylo 5 absolventů naší školy v oboru vzdělání Instalatér: Adam Adamec, Andreas Müller, Matěj Kovalovský, Dominik Lanc a Jan Varmuža.

Hospodářská komora ČR se snaží prostřednictvím cen podpořit žáky, jejich znalosti, schopnosti a tím i jejich konkurenceschopnost na trhu práce. Cílem Komory je zvýšit zájem o studium na středních odborných škol a podpořit české podnikatele a cechy.

Ocenění absolventi obdrželi také Europass – dodatek k osvědčení ve třech jazycích (češtině, němčině a angličtině), který popisuje dosažené vzdělání, znalosti a dovednosti. Tyto dokumenty vydává Národní ústav pro vzdělávání, jehož součástí je také Národní centrum Europass, které pomůže absolventům prezentovat se na trhu práce.

Čestné uznání Hospodářské komory získala i škola za vysokou úroveň praktické přípravy.zpět na „Školení německé firmy Viega“pokračujte na „Junior Inovátor“