SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Soutěž Cechu instalatérů v Brně 2016

Ve dnech 3. a 4. října 2016 pořádalo společenstvo Cechu instalatérů České republiky, v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu, soutěž žáků SOŠ a SOU oboru Instalatér. Soutěžící měli nejprve za úkol na panelech přesně založit výšku váhorysu 1200mm od levého rohu panelu a podlahy.

Samotná práce započala montáží odpadního potrubí Ø 110, čistícího kusu a osazení ventilační hlavice. Soutěžící vyměřili a poté namontovali předstěnový WC modul, který dopojili na toto potrubí. Potrubí bylo následně zredukováno a pokračovalo v Ø 50 k umyvadlu a sprchovému nerezovému žlabu. Přívodní potrubí SV, TUV a topení bylo provedeno v plastovém potrubí firmy Rehau.

Soutěžící museli dále rozměřit a upevnit rozdělovač, čerpadlo a otopné těleso a to vše napojit na kotel, včetně expanzomatu. Poté následovala montáž sanitárních spotřebičů a v samotném závěru namotali chlapci na systémovou desku podlahové topení.

Naši žáci Jaroslav Kostka a Jakub Ponetz byli komisaři soutěže pochváleni, že měli váhorys vyznačený přesně „na chlup“ a že i při samotné práci na panelech byli precizní. V písemných testech obsadili 1. místo a v celkovém pořadí jsme se umístili na 2. místě.

Mgr. Slavomír Zupko, učitel odborného výcvikuzpět na „Den Země 2016 – Den čistého ovzduší“pokračujte na „Machři roku 2016“