SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Soutěž CI Olomouc 2017

Při příležitost stavebního a technického veletrhu STAVOTECH se na výstavišti Flora Olomouc uskutečnilo krajské kolo soutěže Cechu instalatérů. Tato soutěž je určena pro dvoučlenná družstva, která tvoří žáci druhých a třetích ročníků oboru vzdělání Instalatér. Naši školu reprezentovali Dominik Demša a Jakub Havelka.

Soutěž měla dvě části. V teoretické části soutěžící odpovídali písemně na odborné otázky z oboru instalatér.

Úkolem praktické části bylo podle přiloženého plánu sestavit odpadní potrubí, sprchový žlab, předstěnové WC s WC mísou, umyvadlo s pákovou baterií, otopné těleso, rozdělovač a čerpadlo. Následně se muselo vše připojit k přívodnímu potrubí značky Rehau a toto potrubí dále připojit k nástěnnému kotli.

V závěru praktické části soutěžící instalovali podlahové topení, které bylo na straně systémové desky i na straně potrubí opatřeno suchým zipem. Rychlost nebyla pro naše družstvo silnou stránkou, ale byla vykompenzována pečlivostí a přesností při rozměřování.

V silné konkurenci 7 družstev naši žáci Dominik Demša a Jakub Havelka v soutěži obsadili třetí místo.

Soutěžícím gratulujeme a děkujeme jim za reprezentaci školy.

Mgr. Slavomír Zupko, učitel odborného výcvikuzpět na „Navštívily nás děti z mateřské školky“pokračujte na „Aerodynamika vozidel“