SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Technické novinky firem Systherm a Hilti u nás

Dne 4. dubna. 2017 se v naší aule prezentovala plzeňská společnost Systherm s.r.o., zastoupena panem Svatoslavem Ježkem. Tato firma nabízí komplexní řešení systémů zásobování teplem. Je zároveň výrobcem technologií předávání tepla pod obchodním názvem Sympatyk.

Firma se zaměřuje na realizace zakázek teplofikační studie, zpracování energetického auditu, realizace projektové dokumentace a taktéž na samotnou montáž ve výměníkových, předávacích nebo plynových stanicích. Dále se firma zabývá systémy netradičních zdrojů tepla, jako jsou solární systémy a zdroj tepla na biomasu. V oblasti měření a regulace nabízí servisní přístup do otopné soustavy odkudkoliv prostřednictvím internetové spojení.

Firma je nakloněna tomu, aby v její společnosti pracovali mladí lidé. Možnost zaměstnání nabídla i žákům naší školy. Firma Systherm s .r.o., jako generální sponzor, pořádá ve spolupráci se střední školou v Sušici národní soutěž odborných dovedností žáků. Na tuto soutěž zástupci firmy pozvali i naše žáky.

Téhož dne byla ve spolupráci s firmou Systherm přítomna i firma Hilti. Jedná se o společnost působící ve více než 120 zemích a zaměstnávající přes 23 000 zaměstnanců. Firma Hilti prodává své výrobky pouze ve značkových prodejnách nebo prostřednictvím svých obchodních zástupců. Většina lidí nastupujících do Hilti, začíná svou kariéru právě v prodeji, čímž jsou nejblíže k zákazníkům.

Její reprezentant pan ředitel Karol Mederli nám představil mimo jiné ruční okružní pilu, která řeže kovové předměty bez toho, aby při dělení z nich odlétávaly jiskry. Dále byla prezentována vrtací a bourací kladiva se snadno vyměnitelným přívodním kabelem, který je na jednom konci opatřen speciálním zásuvným bajonetem. Mezi nesčetné příslušenství k vrtacím strojům, patří i dutý vrták pro automatické čištění otvoru a polygonový vlnitý špičatý sekáč pro vysokou produktivitu při těžkých bouracích pracích, který se sám ostří a jeho inovativní zvlněný design snižuje zasekávání v betonu.

Zástupci firmy nám dále ukázali pětibodový laser pro kontrolu pravoúhlosti a svislic. Obrovskou výhodou aku nářadí je to, že si zákazník zakoupí pouze jednu aku baterii a k ní si v podstatě dokupuje jakýkoliv aku přístroj, poněvadž tato baterie je kompatibilní se všemi ostatními přístroji.

Mgr. Slavomír Zupko, učitel odborného výcvikuzpět na „Protidrogový vlak“pokračujte na „Obkladačská naděje “