SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Truhláři přivezli bronz

Ve dnech 17. a 18. března 2017 se žáci naší školy zúčastnili na Výstavišti Černá Louka v Ostravě regionálního kola 21. ročníku Soutěže učňů stavebních oborů – SUSO 2017 obor Truhlář.

Soutěžního klání se celkem zúčastnilo osm družstev z celé Moravy a Slezska. Naše barvy zde přijeli reprezentovat žáci 2. ročníku oboru Truhlář David Bartošek a Ondřej Škorpík, které na soutěž připravoval učitel odborného výcviku pan Václav Fujtík.

Soutěž začala formou písemného testu. Čtyřicet otázek z oblasti technologie, materiálů, bezpečnosti práce obsahovalo i 21 otázek přímo z praxe od sponzorských firem.

V praktické části soutěže jednotlivá družstva zhotovovala dřevěný stojan. Zde se hodnotilo dodržení rozměrů daných výrobním výkresem, vyrobení čepu a dlabu, kvalita provedení, celkový vzhled výrobku, práce na dlabačce a na širokopásové brusce firmy Houfek, práce s kotoučovou pilou a práce s ponornou pilou firmy Mafell a rovněž i dodržení bezpečnosti práce.

Naše družstvo se umístilo na prvním nepostupovém místě. Šance na finále ale ještě není ztracena, protože můžeme ze třetího místa postoupit počtem bodů. Gratulujeme soutěžícím k úspěchu a děkujeme jim za skvělou reprezentaci školy.

Václav Fujtík, učitel odborného výcvikuzpět na „Píši o nás v Učitelských novinách“pokračujte na „Zedníci stříbrní“