SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Učeň Tesař 2017

Ve dnech 25. a 26.ledna 2017 jsme se zúčastnili XV. ročníku moravského kola soutěže „ UČEŇ TESAŘ 2017“. Soutěž se konala pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje v areálu Střední školy stavební a dřevozpracující v Ostravě.

Soutěž je určena pro žáky třetích ročníků, ale naši školu reprezentovali žáci 1. ročníku oboru Tesař Tomáš Hatrik a Patrik Janík poté, co žáci 3. ročníků nečekaně onemocněli.

Žáci Janík a Hatrik i přes krátký čas, který jim zbýval, náročnou přípravu zvládli a příležitosti se chopili s velkou vervou. Po vzorné školní i domácí přípravě se v soutěži probojovali v těžké konkurenci starších a zkušenějších žáků na krásné 4. místo. S podaným výkonem jsme byli všichni spokojeni.

Uznání našim žákům vyjádřila i hodnotící komise odborníků prostřednictvím předsedy komise, který je zároveň i předsedou Cechu tesařů, klempířů a pokrývačů ČR. Dále je ocenili i představitelé pořádající školy a rovněž i přítomný náměstek hejtmana kraje. Televize Polar, která natáčela závěrečný průběh soutěže, s Patrikem Janíkem natočila i rozhovor.

Naši borci se již nyní těší na následující ročník soutěže, ve které se chtějí probojovat k postupu do celostátního finále.

Vlastislav Tománek, učitel odborného výcvikuzpět na „Den řemesel v Orlové“pokračujte na „Předváděcí akce společnosti SKROSTEN“