SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Žáci ZŠ Frýdecká si přišli vyzkoušet řemesla

V pátek 25.11.2016 nás navštívili žáci 9. ročníku Základní školy Frýdecká z Havířova, kteří si přijeli vyzkoušet řemesla. Která se vyučují na naší škole. Jak se jim u nás líbilo vystihuje e-mail Mgr. Ireny Febrové, učitelky ZŠ Frýdecká:

Dobrý den, pane zástupce,
děkujeme Vám za skvěle připravený den na vaší škole, který jsme si všichni užili. Dívky ohodnotily, že škola je pěkná a dobře vybavená. Zejména ocenily náročnost oboru instalatérů („spojování všelijakých trubek, hlavně pak těch tlustých černých“) a trpělivost budoucích klempířů, kteří jim po padesáté vysvětlovali výrobu píšťalky.

Sebevědomí si děvčata zvýšila, když se jim podařilo složit dřevěný obrázek nebo stoličku či 3D model z trubek v čase do minuty. Pyšné byly na své výkony ve svařování, řezání kachliček, motání lana s kominickou koulí a ovládání minibagru. Navázaná přátelství s vašimi žáky pak rozvíjely ve večerních hodinách fejsbukovou formou.

Hoši se opět tvářili jako borci, kteří se těmito činnostmi zabývají minimálně od mateřské školy. Utvrdili se ve svých výjimečných schopnostech perspektivních budoucích odborníků a debatovali o volených oborech.

Děkujeme též pánům mistrům a žákům, že se nám tak ochotně věnovali, a přejeme jim, ať se dílo daří…

Mgr. Irena Febrovázpět na „Jak jsou Češi bohatí?“pokračujte na „Vánoční Vídeň 2016“