SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Autotronici na mezinárodním veletrhu v Brně pod názvem AMPER 2019

Dne 20. 3. 2019 se žáci oboru Autoelektrikář zúčastnili exkurze na mezinárodním veletrhu v Brně pod názvem AMPER 2019.

Žáci měli jedinečnou možnost si prohlédnout nové trendy z oblasti elektrotechniky, elektroniky, automatizace a mechatroniky.

Celá výstava byla rozdělená do tří velkých hal, ve kterých byla spousta stánků různých firem, které prezentovaly své produkty.

V průběhu prohlídky výstavy mohli žáci vidět různé typy vodičů, konektorů, kabelových svazků, elektronických součástek a modulů, SMD technologie a výkonových polovodičových spínacích prvků pro automobilový průmysl. K vidění byly různé stroje a přístroje pro návrh a výrobu desek plošných spojů a implementaci součástek.

Poutavý byl stánek firmy Lucas, která představila zajímavé moduly a pracoviště pro výuku základu elektrotechniky a automobilové elektroniky včetně palivových článků na vodík.

Zajímavé byly stánky s měřicí technikou pro měření elektrických a neelektrických veličin. K vidění byly různé multimetry, osciloskopy, analyzátory a jiné, ale také mnoho nářadí, nástrojů a pomůcek pro elektrotechniku a elektroniku. Pro zpestření výstavy v rámci automatizace byly k vidění roboti, automaty a manipulátory pro výrobu popřípadě seřizování či kontrolu výrobních procesů.

Nejzajímavější bylo zcela určitě představení moderních technologií pohonů vozidel, hybridních systémů, zdrojů, měničů, akumulace a regulace elektrické energie pro čistě elektrická popřípadě hybridní vozidla. Žáci obdivovali kromě jiného elektromobily značky Tesla, Hyundai a hybridní vozidla firmy Toyota, také je zaujaly i nabíjecí stanice pro elektromobily a elektromotocykly, kde měli spoustu zajímavých technických dotazů.

Exkurze přispěla k vyšší motivaci žáků ke studiu technických oborů.

Ing. Radim Miksa, učitel odborných předmětůzpět na „V angličtině jsme zabodovali na krajské úrovni “pokračujte na „Poděkování ze ZŠ Orlová Lutyně“