SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Finále Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO 2018

Ve dnech 18. 9. až 21. 9.2017 se v Praze konalo finále 22. ročníku soutěže Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO. Sešli se zde nejlepší zedníci a truhláři, kteří postoupili z oblastních kol z Česka, ze Slovenska a rovněž přijeli zástupci z Polska.

Celotýdenní soutěž byla pro soutěžící fyzicky a psychicky velmi náročná. V oboru Zedník nás ve finále reprezentovali Jakub Muravecký a Filip Noščák z 2. ročníku.

Soutěžilo se v těchto disciplínách: Cemix-omítky, zdění komínu Schiedel, zdění z materiálu Porotherm, Heluz a Ytong. Naši žáci ze sebe vydali maximum, ale skončili celkově poslední.

I tak považujeme postup do celostátního finále za velký úspěch.

Na soutěž jeli naši chlapci jako náhradníci, protože naše vítězné družstvo, které postoupilo z regionálního kola, soutěžilo ve stejném termínu na soutěži Řemeslo/SKILL ve Vysokém Mýtě.

Naši žáci byli jediní finalisté z 2. ročníku, jako nejmladší museli porovnávat své znalosti a dovednosti s třeťáky a čtvrťáky. I když skončili poslední, získali zkušenosti, které mohou uplatnit v příštích letech.

Děkujeme všech zúčastněným za reprezentaci školy.

Aleš Václavík, učitel odborného výcvikuzpět na „Řemeslo/SKILL 2018“pokračujte na „Zaměstnanci SŠTO každoročně přispívají na pomoc dětem s autismem“