SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Instalatéři jdou s dobou Školení Alcaplast 2019

V prostorách školní auly se dne 11. dubna 2019 uskutečnilo specializované odborné školení české rodinné společnosti Alcaplast 2019.

Na začátku akce pan Fischer, školitel firmy Alcapast, seznámil žáky se vznikem, historií a infrastrukturou podniku.

Poté následovala prezentace výrobků. Jako první byl předveden napouštěcí ventil, který byl zahajovacím výrobkem společnosti. Společnost, která je v dnešní době zcela samostatná při výrobě všech svých produktů, vyrábí WC nádržky, WC sedátka, podlahové vpusti, gajgry, ocelové rámy k WC nádržím, pračkové, dřezové, umyvadlové a vanové sifony. Sprchové žlaby vyrábí ve dvou verzích, a to plastové s nerezovou mřížkou a celonerezové. Nerezové mřížky jsou vyráběny v různých provedeních designu. Vysekávají se z nerezového plechu a jsou samoohýbací. K úspěchům firmy patří také prestižní ocenění za design ovládacího WC tlačítka Flat.

Přednášky se zúčastnili žáci II. III. ročníku oboru Instalatér a žáci III. ročníku oboru TZB. Navazující odborné školení absolvovali pouze instalatéři III. ročníku, kteří obdrželi odborné certifikáty společnosti Alcaplast. Pan Fischer s žáky prováděl praktickou montážní údržbu výrobků, upozorňoval je na případné chyby při montáži a také na to, jak se jim dá předcházet.

Mgr. Slavomír Zupko, učitel odborného výcvikuzpět na „V České republice naši obkladači BRONZOVÍ “pokračujte na „Matematický KLOKAN 2019“