SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Naši sportovci v Havířovské lize středních škol sahají opět po celkovém vítězství

Havířovská liga středních škol je sportovní soutěží, které se zúčastňují střední školy města Havířova. Soutěží se ve 13 sportech a většina havířovských škol se podílí na organizování jednotlivých kol.

Našim chlapcům se podařilo dvakrát po sobě v předchozích letech zvítězit a dokázat, že nejlepší sportovci jsou právě na Lidické. Před začátkem tohoto školního roku proto vyvstala zákonitě otázka, zda se podaří i letos dosáhnout stejného úspěchu, postavit se nejvýše na stupně vítězů potřetí za sebou a dosáhnout tak „zlatého hattricku“, kterého bychom v historii této soutěže dosáhli poprvé, nebo se našim soupeřům konečně podaří nás ze sportovního trůnu sesadit. Po počátečních soutěžích to ale pro nás „růžově“ nevypadalo. Běžci v krosu, stolní tenisté a dokonce letos ani fotbalisté nedosáhli na první tři bodovaná místa, házenkáři a plavci skončili sice druzí, ale proti loňským prvním místům to byla opět ztráta. Až konečně přišel „náš čas“ a začali jsme vítězit a získávat do soutěže cenné body. Poté, co stejně jako loni chlapci ve šplhu, soutěži o nejsilnějšího žáka a volejbalu obsadili příčku nejvyšší a konečně i fotbalisté ve futsalovém turnaji dokázali, že to s míčem opravdu umí a rovněž suverénně zvítězili, začalo být pro nás veseleji a začínáme opět soupeřům „ukazovat záda“.

Letošní ročník HLSŠ je opravdu velmi vyrovnaný a nás těší, že jsme příchod nového kalendářního roku mohli oslavit opět na prvním místě. Abychom dosáhli vytouženého třetího vítězství po sobě musíme ještě obstát ve dvou posledních soutěžích, kterými bude v lednu veslování na veslařském trenažéru a v dubnu závěrečný orientační běh, který pak definitivně rozhodne o konečném pořadí ročníku 2018/2019.

Budeme tedy našim chlapcům držet palce v dalších bojích o titul nejen v Havířovské lize středních škol, ale i v dalších postupových kolech v rámci soutěží AŠSK ČR.

Mgr. Jaroslav Aniol, vyučující tělesné výchovyzpět na „Vyhodnocení ekologických soutěží 2018-19“pokračujte na „Poděkování sponzorům naší školy“