SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Naši truhláři soutěžili na Výstavišti Flóra Olomouc

Ve dnech 29. a 30.3.2019 se truhláři naší školy, pod vedením učitele odborného výcviku Václava Fujtíka, zúčastnili 23. ročníku Region Morava, postupového kola soutěže SUSO 2019 na Výstavišti FLORA v Olomouci.

Soutěžního klání se zúčastnilo sedm družstev z celého regionu Moravy a Slezska. Za naši školu soutěžili žáci druhého ročníku oboru Truhlář Miroslav Čubok a Tomáš Zezulka, které na soutěž připravoval UOV Václav Fujtík.

Soutěžní družstva se utkala v několika oblastech. Vše začalo nejprve teorií. Formou písemného testu odpovídali soutěžící na čtyřicet otázek z oblasti technologie, materiálů a bezpečnosti práce, z čehož polovina otázek se týkala výrobků sponzorských firem.

V praktické části jednotlivá družstva zhotovovala „Dřevěný stojan pro deštníky“. Zde se hodnotilo dodržení rozměrů daných výkresem, vyrobení čepu a dlabu, kvalita provedení, celkový vzhled výrobku, práce s kotoučovou a ponornou pilou od firmy Mafell, ale také bezpečnost práce.

Na prvním místě se umístili žáci ze SOŠG Staré Město, druhé místo obsadili žáci ze Střední školy elektrostavební a dřevozpracující Frýdek-Místek a třetí místo patřilo Masarykově střední škole v Letovicích. První dvě družstva postoupila do celostátního finále, které se koná v září na výstavišti v Praze.

Žáci naší školy se umístili na šestém místě.

Oběma soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy.

Fujtík Václav, učitel odborného výcvikuzpět na „Soutěž v anglickém jazyce pro obory ukončené maturitní zkouškou“pokračujte na „Den pracovníků školství 2018-19“