SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Paralympijské dny na naší škole

„Jsme modří!“ Ozývalo se ze šaten, když jsme si oblékali sportovní dresy týmů. V tělocvičně jsme se seřadili do tří družstev. Nikdo z nás nevěděl, co ho čeká. Byli jsme nervózní i natěšení zároveň.

Tým z Paralympijských školních dnů, který za námi přijel na SŠTO, aby žákům přiblížil život parasportovců, nás rozdělil na tři stanoviště.

Nejdříve jsme si vyzkoušeli jízdu na „sladge – sledž“, což je tréninkový vozík pro parahokejisty, jen místo brusle jsou kolečka. Dva vzadu a jedno otáčivé vepředu. Jízda na sladge byla obtížná a už tady jsme si začali uvědomovat potřebu našich zdravých nohou.

Na druhém stanovišti jsme zkoušeli hru basketbalu na invalidním vozíku. Kdo neměl silné ruce, nemohl bez opory nohou dohodit ani ke koši. Třetí disciplínou byla chůze poslepu. Nejistotu střídala bezmoc, ale zároveň důvěra v našeho osobního průvodce.

Paraolympijský den v SŠTO – VIDEOzpět na „Naši instalatéři v Olomouci opět zlatí“pokračujte na „Soutěž v anglickém jazyce pro obory ukončené maturitní zkouškou“