SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Poděkování ze ZŠ Frýdecká, Havířov-Bludovice

Dobrý den,

rádi bychom Vám všem poděkovali za poučné a zároveň zábavné dopoledne, které mohli 14. prosince 2018 naši deváťáci strávit na Vaší škole. Jednalo se o velmi vydařenou prezentaci s ukázkami různých řemesel.

Pro letošní třídu, která opouští brány základní školy a vstupuje do nové etapy svého života, bylo nové téměř všechno. Žasli nad tím, co všechno se dá udělat s kusem plechu a jaká „udělátka“ na to existují. Ohromilo je, jak rovnou (nebo křivou) čáru sami „přivařili“. Nestačili se divit, jak se motá kominické lano.

Naši chlapci a děvčata také poprvé rozřízli obkládačku, se zatajeným dechem sledovali, jak mistři svého řemesla zaměřují horizontální rovinu laserovým paprskem. Aby toho nebylo málo, ještě se dověděli, co vše se skrývá za fasádou našich domů – jaké trubky, odkud, kam a proč rozvádějí vodu, jak funguje splachovač WC a spoustu dalších praktických informací. Třešničkou na dortu různorodých aktivit, které si pro ně SŠTO připravila, pak byla skládačka loga školy.

Celá akce se stala pro naši mládež jednou velkou zajímavou podívanou. Zaujalo je prakticky všechno, co si sami mohli vyzkoušet.

Za čas a trpělivost děkujeme nejen všem žákům, kteří našim dětem pomáhali, ale zejména jejich učitelům praktické výuky. Ceníme si jejich ochoty a vstřícnosti vůči nám.

V novém roce 2019 všem přejeme hodně zdraví a při práci pevnou ruku a přesné oko.

S pozdravem

Mgr. Irena Febrová, výchovná poradkyně

ZŠ Frýdecká, Havířov-Bludovicezpět na „XV. ročník „Vědomostní olympiády““pokračujte na „Vyhodnocení ekologických soutěží 2018-19“