SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Projekt Křeslo pro hosta

V listopadu jsme my, studenti oboru Podnikání, absolvovali hned dvě odborné přednášky, které byly pod záštitou studentského projektu Křeslo pro hosta.

V první přednášce jsme mezi námi přivítali paní Ing. Pavlínu Benešovou, zástupkyni ředitele pro ekonomický úsek. Přednáška měla podtitul „účetnictví a financování školství“. První část byla věnována profesní cestě našeho hosta a tématům z oblasti podnikové ekonomiky. V druhé části přednášky jsme dostali možnost nahlédnout do financování českého školství. Nakonec nám zbyl čas, který jsme věnovali globálním ekonomickým problémům dnešního světa.

Cílem druhé přednášky byla snaha o zvýšení naší bankovní gramotnosti. Pozvání přijaly pracovnice Komerční banky z pobočky v Havířově. Přednášku nám rozdělili na dvě části. Ta první se týkala peněz a financí, kde jsme se například dozvěděli, jaký je rozdíl mezi kartou kreditní a debetní. Druhá část přednášky byla zaměřena na konkrétní služby Komerční banky, které jsou zaměřené právě na budoucí podnikatele.

Obě přednášky nám předaly mnoho zajímavých informací a byly všemi studenty velice pozitivně hodnoceny.

Matěj Fiala, student oboru Podnikánízpět na „Ze Štrasburku do Mnichova“pokračujte na „Účastnili jsme se vědeckého festivalu E(X)PLORY v Polsku“