SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Řemeslo/SKILL 2018

Za podpory Pardubického kraje, města Vysoké Mýto a řady sponzorů a partnerů proběhl od 17. do 20. září 2018 na místním náměstí již 8. ročník soutěže učňů v řemeslných dovednostech. Své síly zde změřilo 60 soutěžících z 18 škol z České republiky, Slovenska a Maďarska.

Soutěžilo se v těchto stavebních profesích: zedník, obkladač, instalatér, montér suchých staveb a truhlář. Soutěž Řemeslo/Skill je v celé České republice jedinečná svou zajímavou koncepcí, časovým záběrem i náročností soutěžních disciplín.

Soutěžní pracoviště se proměňují ve skutečné staveniště, kde dvoučlenné týmy musí řešit úkoly a vzniklé problémy jako při reálné stavbě. Soutěžní zadání některých oborů na sebe totiž navazují a jednotlivé soutěžní týmy z různých oborů a států musí spolupracovat, což je pro návštěvníky velmi atraktivní podívaná.

V úterý 17. září nejprve začali zdít soutěžní stavby zedníci z materiálů YTONG a Heluz a po nich následně nastoupili montéři suchých staveb, kteří se při práci střídali s instalatéry. Na zhotovené zdivo YTONG plnili soutěžní zadání obkladači. Obkládali koupelnu – sprchový kout vytvořený ze speciálních desek. Soutěžící měli možnost pracovat s nejmodernějšími materiály a technologiemi používanými ve svém oboru.

Za naši SŠTO soutěžili čtyři žáci 2. a 3. ročníku oboru Zedník-Obkladač. V oboru Zedník za naše barvy soutěžil tým Matěj Šablatura a Roman Oršulík, v oboru Obkladač tým Daniel Kovacs a Patrik Madecki.

Oba týmy se shodně umístily na čtvrtém místě.

Děkujeme všem soutěžícím za vzornou reprezentaci školy.

Fic Miroslav, učitel odborného výcvikuzpět na „Poděkování za účast v podzimních Srdíčkových dnech 2018“pokračujte na „Finále Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO 2018“