SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Sportovci z Lidické bojovali v okresních a krajských soutěžích o postup

Krajské finále ve florbalu SŠ

Dne 19. 3. 2019 se pořádalo v Městské sportovní hale v Havířově krajské finále ve florbalu chlapců středních škol. Turnaj, kterého se zúčastnili vítězové jednotlivých okresů a my, jakožto pořádající škola, začal přesně podle našich představ.

V základní skupině jsme porazili MŠSZe z Opavy i Gymnázium z Nového Jičína a s jedním z favoritů, s Gymnáziem Wichterleho z Ostravy, jsme uhráli remízu, která nás posadila na první místo v tabulce. V semifinále jsme narazili na Gymnázium Krnov, které se jevilo jako nejpřijatelnější soupeř k cestě do finále. Ale po remíze 2:2 a neúspěšných nájezdech jsme byli odsouzeni hrát „pouze“ o bronz.

Největší motivací tohoto turnaje byl jednoznačně postup do kvalifikace na republikové finále – a ten si zajistil pouze vítěz. V souboji poražených a zklamaných semifinalistů jsme nakonec nedosáhli ani na třetí místo a po porážce 2:6 jsme skončili čtvrtí.

Přesto můžeme toto umístění považovat za úspěšné. Chyběla nám opravdu jen trocha štěstí v tomto nejdůležitějším semifinálovém zápase. Po celou dobu zápasu jsme byli lepším týmem, ale v nájezdech byli šťastnější chlapci z Krnova. Vítězem se nakonec zaslouženě stala SPŠ z Karviné.

Krajské finále ve futsalu SŠ

Závěrečnou akcí tohoto sportu bylo krajské finále, které pořádala SŠ řemesel z Frýdku-Místku. Turnaje se zúčastnilo pět nejlepších škol z jednotlivých okresů.

Po úvodní remíze s domácími hráči jsme nestačili na pozdějšího vítěze z Gymnázia v Novém Jičíně a po nešťastném průběhu zápasu s vítězem ostravského kraje jsme v posledním zápase bojovali už jen o celkové čtvrté místo. Poslední zápas jsme zvládli a jednoznačně porazili

Gymnázium z Bruntálu 4:1. Vzhledem k tomu, že jsme museli turnaj oproti předchozí akci odehrát v nekompletní sestavě, není toto umístění zklamáním, ale můžeme je považovat za úspěch.

Okresní finále Poháru J.Masopusta

Jako tradičně jsme v dubnu pořádali v krásném prostředí a na perfektně připraveném trávníku FK Baník Albrechtice pro nás fotbalově nejvýznamnější akci roku. Chlapci naší školy, SPŠS Havířov, Gymnázia Karviná a Polského gymnázia z Českého Těšína bojovali o postup do krajského finále, které se pořádá pravidelně ve Frýdku-Místku počátkem měsíce května a předchází kvalifikaci na republikové finále v Praze.

Začali jsme výborně a porazili Karvinou 2:0. Bohužel v dalších zápasech jsme na další soupeře nestačili a po porážkách 0:2 s Havířovem a 0:4 s Českým Těšínem skončili zaslouženě až na třetím místě. Letos se tedy naši chlapci, oproti minulým letům, bohužel do Frýdku-Místku nepodívají a budeme se chtít o postup porvat v ročníku 2019/2020.

Okresní finále ve futsalu SŠ

Městská sportovní hala v Havířově se stala koncem března dějištěm okresního finále ve futsalu chlapců středních škol. Naše škola ve spolupráci s Gymnáziem v Českém Těšíně tuto akci zajišťovala, a také se ji oba týmy zúčastnily.

Třetím družstvem, které bojovalo o postup na krajské finále, bylo Gymnázium z Karviné. Karvinští gymnazisté, kteří měli ve svých řadách hráče MFK Karviná, nakonec odešli jako poražení. První místo zaručující postup do krajského finále obsadili po výborném výkonu v obou zápasech naši chlapci, druhé skončilo Gymnázium z Českého Těšína.zpět na „Profesionalita našich kominíků při frézování komínu“pokračujte na „Žáci se vrátili ze stáže Erasmus+ v Anglii“