SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Účastnili jsme se vědeckého festivalu E(X)PLORY v Polsku

Dne 28. listopadu 2018 dostalo 18 žáků naší školy spolu s pedagogickým doprovodem pozvání z družební školy – Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego, Jastrzębie-Zdroj – na školní vědecký festival E(x)plory.

Naše polská družební škola se už od roku 2009 účastní studentských vědeckých soutěží po celém světě a patří v tomto směru k těm nejiniciativnějším v regionu. Ocenění si studenti přivezli například z Kanady, Francie, Ruska, Korey, ale také i z České republiky.

Polští studenti ve velkém sále školy prezentovali své práce zaměřené na informatiku a přírodní vědy. Některé práce byly teoretické, některé budou mít dokonce v budoucnu i uplatnění v praxi – jako například identifikační náramky, analyzátor vody v bazénu či krychle pro rehabilitaci dlaně.

Projekty hodnotili nejen středoškolští a vysokoškolští učitelů, ale také podnikatelé a zástupci velkých průmyslových firem v regionu. Je velmi povzbudivé, že některé projekty nezůstanou jenom na papíře, ale že o ně projevili zájem už sami výrobci.

Kromě prohlídky exponátů byla pro naše žáky v Polsku připravena i výuka elektrotechniky. Pozváni jsme byli také na slavnostní ukončení celé akce – na předávání cen spojené s kulturním programem.

Jednalo se o další zdařilou akci v rámci naší spolupráce s polskou družební školou.

Projekt byl finančně podporován statutárním městem Havířov.zpět na „Projekt Křeslo pro hosta“pokračujte na „Celorepubliková soutěž Cechu instalatérů v Praze 2018“