SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Učeň INSTALATÉR 2019

Dne 29. ledna 2019 se ve Frýdku – Místku konalo Krajského kolo soutěže Cechu instalatérů a topenářů ČR. Za naši školu se soutěže zúčastnili žáci Dominik Bartoň a Dominik Sobotka.

A jak soutěž probíhala? Všichni soutěžící měli za úkol naohýbat měděné potrubí s křížením a obloukem, zapájet přechody a nástěnné koleno a nakonec zalisovat fitinky.

V plastovém potrubí nejprve žáci svařovali kolena, zástřiky, T-kusy a nástěnné koleno. Na potrubí z uhlíkové oceli museli dále pomocí 90º kolena a 45º kolen vytvořit křížení potrubí, které následně opět pomocí 90º kolena ohnuli do pravého úhlu a na konci potrubí umístnili závitový přechod a následně vše zalisovali. Poté soutěžící sestavovali na panelech umyvadlo a baterii s pákou na ovládání, kterou propojili se sifonem.

Následovala zkouška těsnosti a demontáž umyvadla. Na protilehlé straně panelu soutěžící uřezali na požadovanou míru odpadní potrubí, které spolu s WC mísou dopojili na HT potrubí. Součástí zadání byla také montáž napouštěcího, vypouštěcího ventilu a WC sedátka.

V družstvech jsme celkově obsadili 6. pozici. V jednotlivcích se naši žáci umístili na 8. a 11. místě. Soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy. Věříme, že medaile si odvezeme příště.

Mgr. Slavomír Zupko, učitel odborného výcvikuzpět na „Naši studenti na celostátní soutěži v účetnictví“pokračujte na „Pokračování projektu Edison Culture“