SŠTO – Střední škola technických oborů, Havířov-ŠumbarkE-mail

Základní školy soutěžily anglicky

Naše škola již několik let organizuje soutěže pro základní školy z Havířova a blízkého okolí. Po úspěšné sérii soutěží s názvem „Objevujeme svět“ jsme v úterý 5. února opět objevovali.

Tentokrát se týmy vybraných základních škol zúčastnily soutěže „Vítejte v České republice“, která proběhla za účasti našich zahraničních hostů programu Edison Culture. Stážisté z Ruska, Číny a Indonésie doplnili týmy základních škol a společně pak odpovídali na otázky o České republice, prokazovali svou schopnost sestavit různé hlavolamy, definovali pojmy v angličtině a představili své prezentace o naší zemi, které hlavně naši zahraniční hosté zhlédli s velkou pozorností.

I když cílem celé soutěže nebylo vyhrát, ale poznat nové přátele a popovídat si anglicky, jsme rádi, že můžeme blahopřát vítězi soutěžního dopoledne – týmu základní školy Ke studánce z Orlové a těšit se na další pokračování této úspěšné tradice.

PaedDr. Dagmar Fárkovázpět na „Lyžařský a snowboardový kurz“pokračujte na „Naši studenti na celostátní soutěži v účetnictví“